קץ התמימות – משפט ושלטון בישראל

קץ התמימות

קץ התמימות משפט ושלטון בישראל. הספר הוא מהדורה חדשה, משולבת ומעודכנת של שני ספריי הקודמים"לפני המהפכה – משפט ופוליטיקה בעידן התמימות" משנת 2015 המתייחס לתקופה שקדמה למהפכה המשפטית, שתוארה בספרי "הארנק והחרב – המהפכה המשפטית ושברה", שיצא לאור ב-2013, ותורגם בנוסח מחודש לאנגלית בהוצאת אוקספורד "The Purse and the Sword – The Trials of Israel's legal Revolution".

קץ התמימות דן בשורה ארוכה של דרמות פוליטיות למשפטיות מהתקופה שקדמה לקום המדינה ועד לשנת ה-70 שלה, ביניהן משפטו של אליעזר בן-יהודה, רצח ארלוזורוב, פרשת טוביאנסקי, משפט קסטנר, הטבח בכפר קאסם, משפט אייכמן, ועדות החקירה שקמו לאחר מלחמת יום הכיפורים ולאחר מלחמת לבנון הראשונה, ועדת הבדיקה שקמה לאחר מלחמת לבנון השניה, משפטיהם של אריה דרעי, יעקב נאמן, חיים רמון ואהוד אולמרט וחקירותיהם של ראשי ממשלה ובהם בנימין נתניהו.

הספר גם בוחן את הקשר בין פוליטיקה ומשפט וכן את המאבקים המשפטיים והפוליטיים ביחסי דת ומדינה וכן שאלות הנוגעות להתיישבות בשטחים. נדונו גם סוגיות הנוגעות למהפכה המשפטית, לאקטיביזם שיפוטי, למינויי שופטים ולהתפתחויות בתחום המשפט הפלילי ולפגיעה בזכויות אדם הכרוכה בהן.פורסם בקטגוריה ספרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה